Vítejte na našem webu

Internetové stránky, které jsme pro Vás rodiče a děti připravili, poskytuji aktuální informace o dění v mateřské škole. Dopředu budete informováni v kalendáři akcí o akcích, které se budou konat. Fotografie z akcí najdete poté v sekci fotogalerie. Základní informace pro Vás, rodiče, najdete v sekci informace pro rodiče.  Postřehy a názory můžete zaslat přímo nám v sekci Napište nám. Důlezité informace o nás, Vaší mateřské školce, kontakty, novinky z prostředí školy i okolí, to vše je Vám tu k dispozici.


Identifikační údaje o škole

 

Název školy:      MATEŘSKÁ ŠKOLA JENÍKOV

Sídlo školy:        JENÍKOV 21

Právní forma:     příspěvková organizace

 

Zřizovatel školy:   OBEC JENÍKOV

Typ zařízení:         Příspěvková organizace s celodenní péčí

                             - jednotřídní        

Kapacita:              25 dětí

Ředitelka:             Jana Baumgartlová

 

Kontakt na zařízení:  telefon:  411 131 071

                                                  702 179 434

                                    email:   skolka.jenikov@seznam.cz

 

Datum vzniku právního subjektu:     1. 9. 2004


 Obecná charakteristika školy

Budova MŠ se nachází v obci Jeníkov, asi 5 km od Teplic, číslo popisné objektu je 21. 

 

Školka je ve dvouposchoďové bývalé budově základní školy, která byla v roce 2004  kvůli malému počtu žáků vyřazena ze sítě základních škol. Budova leží u hlavní silnice, ale nedaleko jsou louky a les. Největší turistickou atrakcí je zde vodní nádrž „Barbora“, na které se v létě sjíždí lidé z celého okolí. Také my s dětmi tento areál rádi navštěvujeme, hlavně na jaře a na podzim, protože tu je krásný výhled na Krušné hory a pozorujeme barevnost a rozmanitost krajiny a živočichy na jezeře.

V roce 1996 byla v přízemí budovy zřízena jednotřídní mateřská škola s kapacitou 25 dětí. Vše je umístěno v přízemí a kromě vchodu, kde je jen 1 schod, je prostor asi 150 m bezbariérový. Hned u vstupu je z chodby udělaná úzká, ale dostačující šatna. Z ní se vejde do menší třídy, kde se děti schází a rozchází.  Třída je prostorná a je spojená s lehárnou, oddělena zatahovací koženkovou stěnou.

Poloha školy je pro rozmanitost jejího okolí ideální pro seznamování dětí s přírodou, vytváření si kladného vztahu k ní. Nedílnou součástí naší školy je i zahrada, která je jen kousek od budovy. Zahrada je zatravněná. Z části umělým travním kobercem. Nově je vytvořena cesta ze zámkové dlažby, po které děti jezdí na odstrkávadlech. Máme zde pískoviště, tabuli na kreslení, domeček na hraní a prolézačky se skluzavkami. Dřevěný zahradní domek nám slouží k úklidu hraček na písek, kočárků, odstrkávadel, dětských altánků, houpadel aj.

 


Stránky jsou vyvíjeny ve spolupráci s firmou MIP spol. s r. o., informace o firmě naleznete na www.mipsro.cz .


Novinky

Předškoláci ve škole

13.03.2024 07:52
Předškoláci dnes navštívili SZŠ A. Sochora v Duchcově, kde se zúčastnili výuky v učebně chemie a také si to užili v tělocvičně. Podívejte se...

—————

Jeníček a Oldřiška u Jeníčka

11.03.2024 10:11
Další krásný víkend plný her, procházek, pohádek... podívejte se

—————

Vítáme jaro

08.03.2024 09:23
Včera jsme si zaseli petrželku, pažitku a řeřichu a budeme pozorovat, jak rostou... podívejte se, jací jsme zahradníci...

—————

ZÁPIS NA ŠKOLNÍ ROK 2024/25

08.03.2024 08:36
ZÁPIS_do_MŠ_Jeníkov

—————

Pohádka O makové panence

06.03.2024 08:00
Ve středu jsme odjeli do duchcovského kina na pohádku plnou písniček O makové panence. při zpáteční cestě z Lahoště nám do zad svítilo sluníčko a...

—————

Jeníček a Oldřiška u Aničky

04.03.2024 07:58
Tentokráte navštívili naši kamarádi s Aničkou a Adriankou Botanickou zahradu v Teplicích a oslavili Aničky třetí narozeniny!!!

—————

Karneval

29.02.2024 07:55
Dneska tu byl karneval, ten kdo přišel, jen se smál. I když nás bylo méně, kvůli nemocem, užili jsme si karneval naplno. Soutěže, tanec, odměny......

—————

Růžička

28.02.2024 07:53
Tři holčičky naprosto úžasně reprezentovali naši školku na recitační soutěži Růžička v DK v Duchcově. Gratulujeme!

—————

1. místo ve vv soutěži

28.02.2024 07:50
1. místo v celorepublikové výtvarné soutěži sdružení Fatym patří Viktorce. Zvítězila v hodnocení odborné i laické poroty!!! Úžasné!!!

—————

Cena za výhru v soutěži

27.02.2024 07:46
Jupííí!!! Kreslící tablety a mikroskop jsme vyhráli v soutěži Ježíšek dětem, kde jsme vymysleli jméno ježíškova pomocníčka - VLOČKA.

—————