Zlato a stříbro pro MŠ

29.11.2017 14:52

Ještě jednou se vracím k našemu vítězství... Vezmi žlutou barvičku, maluj třeba věžičku... Tak se jmenovala mezinárodní výtvarná soutěž pořádaná neziskovou organizací Ochrana Klokočských skal ve spolupráci s Památkovou komorou ČR, společností Český ráj - globální geopark UNESCO a Hugo na cestách. Naše děti malovaly na téma kulturní památky UNESCO a to hrad Kost a lovecký zámek Humprecht ( oba podle fotografie). Vyhlášení proběhlo 13.10. 2017 v rámci auditoria mezinárodní konference Památková péče v občanské společnosti Trosky 2017 spolu s odbornou porotou, které předsedal malíř a ilustrátor Jiří Lode. Kačka a Vítek dosáhli met nejvyšších v kategorii nejmladší žáčci. Jen pro orientaci porota vybírala z 1200 obrázků, z toho 70 jich bylo na umístění a my máme dvě místa - zlaté a stříbrné. Vzhledem k tomu, že předávající cen cestují a rozváží výhry osobně nejen po ČR, ale také po Slovensku, dorazili k nám do školky dne 28.11.2017. Obrovský medvěd Hugo (který má i svou ochrannou známku (R)), spolu s paní Hanou Talli Hlubůčkovou z Památkové komory ČR, přivezl dětem slíbené výhry.Diplomy, plyšové včelky Máju a Vilíka, pohádkové knížky s CD, puzzle hradů a zámků a křídy na malování. pro školku také velkého plyšového medvěda a Pamětní list. Hugo si s dětmi pohrál a po té si děti vyslechly vánoční pohádku od p. Hlubůčkové. Děti předaly Hugovi na památku obrázek jeho samého s vánočním stromečkem, který se jim oběma moc líbil. Moooc gratulujeme!!! Více ve fotogalerii.

—————

Zpět